Yavuzlar’dan Devam Eden Projeler Hakkında Bilgilendirme

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Aydın’da inşaat sektörünün önde gelen firmalarından biri olan Yavuzlar İnşaat, devam eden projeleri ve Aydın’da kentsel dönüşüm süreci devam eden Aykonut hakkında açıklamalarda bulundu.

Aydın’da inşaat sektörüne yön veren Yavuzlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Melih Yavuz devam eden projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Yavuz Aydın’da hayata geçirecekleri MYLİFE City projesinde gelinen aşamaya ilişkin de bilgi verdi.

Söke’de 3 ayrı lokasyonda devam eden projeleri olduğunu ifade eden Yavuz, “Bunlardan ikisini Aralık , diğer projemizi ise Şubat ayında teslim etmeyi öngörüyoruz” dedi. Söke’ye katma değer sağlamak adına sürekli çalıştıklarını belirten Yavuz, “İnşaat projelerimiz devam ederken bir yandan da kendimize ait arsalarda yeni inşaatlara başlamayı düşünüyor, bunun için gereken fizibiliteleri yapıyoruz” dedi . Yaklaşık 20 bin metre kare kiralanabilen, 144 adette bağımsız bölümden oluşan 3 ayrı lokasyonda butik işyerleri yapmayı planladıklarını belirten Yavuzlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Melih Yavuz, bunları ulusal markalara kiralamak için İstanbul’dan bir firmayla anlaştıklarını da ifade etti.

LOJİSTİK DEPOLAR YAPACAĞIZ

Söke’nin ihtiyaçları doğrultusunda projeler ürettiklerini ifade eden Melih Yavuz , “Bölgemiz birçok il ile bağlantı noktası üzerinde bulunuyor dolayısıyla lojistik depolara da fazlasıyla ihtiyaç söz konusu. Gerek Söke halkının gerekse dışarıdan gelen yatırımcının bu ihtiyacına yanıt vermek adına yine kendi arazimiz üzerinde 35 adet lojistik depodan oluşan bir projenin de ön hazırlıklarını tamamlamış bulunmaktayız, karayollarından geçiş belgelerini bekliyor, en kısa sürede bu konuya da ilişkin aksiyon almayı planlıyoruz” dedi

BİZ SÖKE’LİYİZ, SÖKE’YE HİZMET EDECEĞİZ

Melih Yavuz sözlerine şöyle devam etti “Uzun yıllardır Söke’ye hizmet ediyoruz. Yılda 200 konut satmak her babayiğidin harcı değildir. Söke’de doğduk, Söke’de büyüdük. Bu sebeple de Söke’de hizmet vermeye devam ediyoruz. Hali hazırda Söke’de 400 konuta yakın 3 projemiz devam ediyor. Yapılacak olan yeni projelerimizde de hedefimiz bu sayının altına düşmemektir. Didim Altınkum’da da kendimize ait arazi üzerinde butik bir AVM projemiz var. Didim halkının ve dışarıdan gelecek yerli yabancı turistlerin ihtiyacına cevap vereceğini düşündüğümüz bu projeyi 2022 yılının ilk çeyreğinde hizmete sunacağız. Hedefimiz yöremize katma değer sağlayıp farklı alanlarda da istihdamlar oluşturmak”

Ne üzücüdür ki “Meyve veren ağaç taşlanır” misali bunları yaptıkça taktir kazanacağımıza bazı kesimlerin çirkin, mesnetsiz, manasız, haset dolu söylemlerine maruz kalıyoruz. Ancak bilinmelidir ki emin adımlarla çıktığımız bu yolda bizler hedefimize doğru hızla ilerleyip dostlarımızın da desteğiyle , rüzgarı arkamıza alarak üretmeye, bölgemizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Çünkü bu topraklarda doğduk bu topraklarda büyüdük, kursağımızdan bu topraklarda yaşayan insanların lokması geçti. Biz Söke’ye bunu borçluyuz.

AYKONUT PROJESİNDE SON AŞAMADAYIZ

Aydın’da birçok kişinin mağdur olduğu bir projeyi temize çıkartmak adına bu bölgeye el attık. Tabii ki bazı şeyler kolay ilerlemiyor. Bir söz verdik sözümüzün arkasında durmak için mücadele veriyoruz. Bizim inisiyatifimiz dışında ilerleyen şeylere sizde taktir edersiniz ki müdahale şansımız yok. Ayağımıza çelme takmak isteyenler var. Göz önünde olmak böyle bir şey. Aydın’da projenin karışık olduğunu biliyorduk. Ama işin içine girdiğimizde daha da karışık olduğunu gördük. Süreci çok iyi yönettiğimizi düşünüyorum. Şu zamana kadar 800 e yakın ev yıkıldı. 250 konutta oturanlar vardı. Bunları tahliye etmek yine bizim zamanımızı aldı. Bu işin görsel boyutu. Bunun maddi ve bürokrasi boyutu da var. Askıya çıkması onaylanması derken kadastral olarak incelemeler başladı. Terklerin yapımı gerçekleşti. Bunlar hep zaman alan konular. Pandemi sebebiyle de 1 yılı geçen süreler oldu. Ama şükür bunları geride bıraktık. Süreci de çok iyi yönettik diye düşüyoruz. 3 yıl gibi kısa bir sürede 392 parselden 4 parsele indirdik. Taktir edersiniz ki bu da hiç kolay değil.

İNŞAAT YAPMAK BİZİM İÇİN KOLAY, 65 AY SÜREMİZ VAR

Projemizde Aykonut yönetimiyle aramızdaki sözleşme süresi 107 ay. İnşaat yapmak bizim için işin en kolay tarafı . Ekibinizin sağlam olması gerekiyor ve biz bu konuda ekibimize güveniyoruz. Sözleşme gereği hala 65 ay süremiz var ancak biz ne kadar erken bu projeyi yapabiliriz diye planlar yapıyoruz. Bu projede imzalar atıldığında sanki ertesi gün inşaata başlanacakmış gibi bir algı oluştu. Bununla ilgili yasal sürecin tamamlanması ve bu aşamaya gelmesi zaten bizi yoran kısımdı. Nasip olursa çok yakın bir zamanda bu projemize başlayacağız.

FATİH ATAY BU KONUDA YANIMIZDA DURUYOR

Aykonut konusunda Efeler Belediye Başkanı sayın Fatih Atay ile görüşmeler yaptık. Bu proje için Efeler Belediyesi olarak ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade ettiler. Gerek Büyükşehir Belediye Başkanımız , gerekse Efeler Belediye Başkanımız bu konuda bizim yanımızda olduklarını ifade etti Projemizin en yakın zamanda ruhsatlarını alacağız ve başlayacağız. Arada Ufak tefek prosedürel sorunlar ve satın alma süreçleri kaldı. Bu sorunlarda proje ve alanda halen terki yapılmayan küçük bir bölümle alakalı. Sayın Fatih Atay işlemlerin sonrasında hemen ruhsata imza atacaklarını zaten bizlere ilettiler. Kendisine proje hakkında bilgi verdik. Gelinen nokta ve bundan sonraki süreci kendisine aktardık. Kanun çerçevesinde yapılacak ne varsa yapacaklarını ifade ettiler. Hatta bizim projemizle ilgili süreci hızlandırmak adına ayrı bir departman bile kurabileceklerini ifade ettiler.

AYKONUT YAVUZLAR’IN SÖZÜ VE NAMUSUDUR

Sayın Fatih Atay ile yaptığımız görüşmeler öncesinde Aykonut mağduru olan hemşerilerimiz ve Aykonut yönetimini bir araya getirdik bir toplantı yaptık. Onlara da süreç hakkında bilgiler verdik. Aykonut projesi Yavuzlar İnşaatın sözü ve namusudur. Bu projenin bir an evvel başlaması için elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz. Bir tarih vermek yanlış olur. Sadece küçük bir prosedür kaldı. Daha sonrasında ruhsatımızı alıp inşaata ilk kazmayı vuracağız. Çevre İl Müdürlüğü nezdinde Kentsel Dönüşüm Kanunu gereği son intikaller yapılıyor. Bir tapuda 32 hissedar var. Bunların çözülmesi bizim zamanımızı alan konular. Az evvel de bahsettiğim gibi bunların büyük kısmı atlatıldı. Artık süreç daha hızlı bir şekilde ilerleyecek” ifadelerini kullandı.

Batibolgehaber.com

Sizi Arayalım

Lokasyon
Aydın Projeler
Söke Projeler
Kuşadası Projeler